قیمت تور قشم در زمستان ۹۹ چقدر است

جزیره قشم یکی از جزایر جنوبی کشور است. این جزیره حدود ۲٫۵ برابر دومین جزیره بزرگ خلیج‌فارس یعنی بحرین بوده و مساحتی به بزرگی ۱۴۹۱ کیلومترمربع دارد. قشم ۲٫۵ برابر سنگاپور، بحرین و سان مارینو وسعت داشته و به‌این‌ترتیب بزرگ‌ترین جزیره غیرمستقل جهان به‌حساب می‌آید؛ همچنین در نقطه حساس و استراتژیک خلیج فارس در دهانه تنگه هرمز واقع شده است‌. این جزیره زیبا و بکر شامل سه شهر قشم، سوزا و درگهان می‌شود. جزیره قشم سالانه میزبان بیش از پنج میلیون مسافر از سرتاسر ایران بوده همچنین تورهای خوب و مناسب زیادی به مقصد جزیره صورت می‌گیرد؛ مثل تور قشم، تور قشم از تهران، تور لحظه آخری قشم و… شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت تور قشم به سایت علی بابا مراجعه کرده و قیمت همه این تورها ببینید.

بهترین زمان سفر به جزیره قشم

به‌دلیل موقعیت مکانی جزیره قشم هوای آن به‌طور معمول گرم بوده و در بیشتر فصل‌های سال خشک ومرطوب است. متوسط دمای جزیره در گرم‌ترین روزهای سال یعنی فصل تابستان ۳۴ تا ۳۸ درجه سانتی‌گراد و متوسط دما در سردترین فصل سال یعنی زمستان ۱۸٫۵ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد تخمین زده می‌شود. بهترین زمان سفر به این جزیره از نظر آب‌وهوایی اوایل پاییز تا اواخر زمستان بوده؛ البته این نکته را فراموش نکنید که قیمت تور قشم در دو فصل پایانی سال بیشتر خواهد بود.

یکی از رویدادهای مهم جزیره قشم جشن نوروز صیاد است که طی یک روز در اواخر تیر ماه برگزار می‌شود. در این روز صیادان به صید ماهی نمی‌روند و با پوشیدن لباس محلی، رقص و موسیقی این روز را کنارهم جشن می‌گیرند. یکی دیگر از ویژگی‌های سفر به جزیره در فصل تابستان تخفیف‌های ویژه برای مسافران در پاساژها و مراکز خرید است. از برنامه‌های جشن نوروز می‌توان به رقص محلی همراه با موسیقی، رنگ کردن نخل‌ها و درها به‌منظور فرا رسیدن فصل جدید برای صید ماهی، اجرای مراسم شوشی با آهنگ، مسابقه‌های جذاب مثل طناب کشی، قایق‌رانی با قایق‌های پارویی، نماشگاه صنایع‌دستی، هوا کردن بادکنک و…. اشاره کرد. یکی از بهترین زمان‌های سفر به جزیره در این موقع از سال بوده و تور قشم از تهران یکی از بهترین تورهای موجود است.

جاذبه‌های گردشگری

جزیره قشم پر از جاذبه‌های گردشگری است که برای دیدن همه این مکان‌ها باید چند روز سفر خود را به این کار اختصاص دهید. در این جزیره زیبا جاذبه‌های گوناگونی به‌چشم می‌خورند که افراد بسیاری را به خود جذب می‌کند. در قشم مکان‌هایی وجود دارد که بین عموم به عجایب هفتگانه معروف هستند؛ از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به دره ستارگان، تنگه چاهکوه، جزایر ناز، جنگل‌های حرا و… اشاره کرد. ممکن است در تور لحظه آخری قشم برنامه بازدید از این مکان‌های زیبا وجود داشته باشد.

جنگل حرا

حرا، گیاهی از تیره شاه پسند است. دانه آن روی درخت مادر می‌روید و نهال تولید می‌کند. سپس از درخت جدا می‌شود و داخل مرداب می‌افتد. جنگل حرا بر دریا و آب شور قرار دارد و این سازش با آب شور و شرایط نامناسب، از حرا یک گیاه استثنایی ساخته‌ است. گیاه حرا که گاه به‌عنوان علوفه خشک برای خوراک چهارپایان استفاده می‌شود، فواید شگفت‌انگیزی دارد. بافت ساقه، تنه و ریشه این درخت به گونه‌ای است که آب شور دریا را تصفیه و مواد موردنیاز آن را جذب و بقیه مواد را دفع می‌کند. پوست حرا بر باسیل هانزن که موجب جذام می‌شود، مؤثر است. شیره درون آوندهای آن بر بیماری پوستی مانند خشکی پوست تاثیر قابل توجهی دارد.

دره ستارگان

دره ستارگان یکی از جاذبه‌های گردشگری جزیره قشم بوده که نمی‌توان نظیر آن را در هرجایی از دنیا پیدا کرد و قدمت آن مربوط به دوره زمین شناسى و حدود دو میلیون سال پیش است. اهالی این جزیره بر این باور هستند که روزی ستاره‌ از آسمان به قلب جزیره فرود آمده و اشکال عجیبی از سنگ، خاک و ماسه پدید آورده است. برخی دیگر از اهالی عقیده دارند که  شب هنگام دره ستارگان محلی برای رفت‌وآمد ارواح و اجنه می‌شود؛ ولی هیچ‌گاه این نظریه اثبات نشده است. ویژگى‌ها و دیدنى‌هاى دره ستاره‌ها سبب شده این دره به‌عنوان بخشى از ژئو پارک جزیره قشم جزو آثار طبیعى در سازمان یونسکو به ثبت برسد. ژئو پارک قشم با آثار زیباى طبیعى و تاریخى، تنها ژئو پارک خاورمیانه است. قطعا در تور قشم برنامه‌ای برای بازدید از این مکان‌ها وجود دارد.

سفر به قشم در زمستان

اگر قصد سفر به قشم در زمستان را دارید، انتخابی به‌صرفه و اقتصادی کرده‌اید؛ زیرا در این فصل به‌دلیل سرد شدن هوا و نزدیک بودن فصل امتحانات تقاضای تور قشم زیاد می‌شود. در زمستان تعداد تور قشم ارائه‌شده  بیشتر خواهد بود و قیمت آن کاهش پیدا می‌کند. در این فصل آب‌وهوای جزیره بسیار مطلوب بوده و زمان مناسبی برای خرید در بازارهای بزرگ قشم، منطقه درگهان و…است. به‌دلیل شرایط آب‌وهوایی دیدن این مکان‌های دیدنی جزیره در روز امکان‌پذیر بوده و بسیار پیشنهاد می‌شود.

با وجود شرایط کنونی کشور نمی‌توان قیمت دقیقی از تورهای جزیره قشم گفت؛ ولی انتخاب بعضی از امکانات نظیر تعداد ستاره‌های هتل، تعداد روزهای اقامت، زمان سفر از نظر فصل، ترانسفر رفت‌وبرگشت و… می‌تواند قیمت تور قشم را تغییر دهد. تورهای زیادی در سال به مقصد قشم انجام می‌شود. از بهترین تورهای قشم می‌توان به تور لحظه آخری قشم، تور قشم، تورقشم از تهران و… اشاره کرد.

منبع : علی بابا تور قشم