مدل لباس مجلسی زنانه ای را انتخاب می‌کنید که پشت ویترین فروشگاه زیبا به نظر می‌رسد اما وقتی می‌پوشید خیلی هم زیبا نیست. این تصویر آشنا به این معنی است که برخی مدل‌های لباس مجلسی برای بدن شما چندان مناسب نیست.

شما با دانستن چند قاعده‌ی ساده لباسی را می‌توانید انتخاب کنید که در عین زیبایی، بهترین حالت بدن شما را نشان دهد. کافی است بدانید کدام بخش‌های بدنتان باید بیشتر مورد تاکید قرار گیرد و کدام بخش‌ها بهتر است بیشتر پوشانده شود.

نگاهی به کمد لباس‌هایتان بیاندازید و ببینید کدام یک از مدل‌های لباس مجلسی تان را بیش از همه دوست دارید و در آن احساس راحتی بیشتری داید، این همان لباسی است که احتمالا متناسب با فرم بدنتان انتخاب شده و بنابراین آن را بارها و بارها می‌توانید بپوشید.

برای آنکه همیشه بهتری انتخاب‌ها را در مدل لباس مجلسی زنانه داشته باشید باید نکات مهمی را در نظر بگیرید.

انتخاب مدل لباس مجلسی زنانه برای فرم سیبی

اگر فرم بدن سیبی شکل دارید، تقریبا تمام بخش‌های بدن شما برجسته است .

بهتر است به گونه‌ای لباس مجلسی زنانه را انتخاب کنید که فرم بدن شما را پوشش دهد.

یک پیراهن با کمر آزاد و یقه هفت یا پیراهن چین دار با کمربند می‌تواند بهترین حالت بدن شما را به نمایش بگذارد و کمی گودی کمر ایجاد کند تا بدن شما شکل بگیرد.

پیراهن زنانه یا لباسی را انتخاب کنید که بخش بالا تنه آن به خوبی شکم شما را بپوشاند. از کت‌های شش یا هشت دکمه و یا مدل لباس مجلسی جذب بپرهیزید.

فرم گلابی و لباس مجلسی مناسب

اگر فرم بدن شما گلابی شکل است احتمالا بخش پایین تنه شما حجم بیشتری دارد.

بهتر است مدل لباس مجلسی زنانه ای را انتخاب کنید که بیشتر بر شانه‌های شما تاکید دارد و بالانس را در بدن شما به وجود می‌آورد. برای این کار می‌توانید از گردنبند رنگی یا پرزرق و برق استفاده کنید، این کار باعث می‌شود توجه بیشتری به بخش بالاتنه شما شود و کمتر بخش پایین‌تنه دیده شود.

از پیراهن زنانه یا لباس مجلسی استفاده کنید که بالاتنه‌های طرح‌دار و رنگی باشد. به فکر خرید لباس مجلسی با یقه قایقی باشید که حالت شانه‌هایتان را پهن‌تر نشان دهد.

دامن تنگ و مدادی شکل نپوشید، به جای آن سراغ دامن راسته بروید. بخش پایین تنه لباس مجلسی زنانه شما باید تیره و تک رنگ باشد و بخش بالاتنه رنگ روشنی داشته باشد.

اگر لاغر هستید کدام لباس مجلسی زنانه را بخرید؟

اگر اندام بسیار لاغر و بدون برجستگی‌های طبیعی دارید، می‌توانید از مدل لباس مجلسی زنانه‌ای استفاده کنید که کمی حالت و فرم بدن برجسته‌تری به وجود آورد.

بهتر است لباس مجلسی شما کمربند داشته باشد و کمربند در لاغرترین بخش کمرتان قرار بگیرد.

اگر لباس مجلسی شما دو بخش دارد، بالاتنه آن باید در بخش میانه باسن قرار گیرد. بالاتنه لباس یا تاپ مجلسی شما می‌تواند پیله دار باشد.

از زیورآلاتی استفاده کنید که تاکید بیشتری به بخش بالاتنه به وجود آورد.

فرم بدن ساعت شنی و مدل لباس مجلسی زنانه مناسب آن

اگر فرم بدن شما ساعت شنی باشد، احتمالا بخش بالاتنه و پایین تنه‌ی پُری دارید. بهتر است سراغ خرید لباس مجلسی زنانه ای بروید که تاکید بیشتری در بخش لاغر بدن شما یعنی کمر داشته باشد.

از لباس‌های بگی یا لباس مجلسی آزاد خودداری کنید، این لباس‌ها به جای آنکه ظرافت‌های بدنتان را نشان دهد باعث می‌شود چاق دیده شوید. مدل لباس مجلسی زنانه ای که یقه هفت باشد، دامن مدادی و جذب و تاپ مجلسی یقه هفت بهترین انتخاب‌ها برای فرم بدن شما است.

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل