حتما شما هم برای کل خانه دکور خاصی را انتخاب کرده اید، اما حتما هر اتاق سبک و سیاق خاص خود را دارد. در هنگام چیدمان خانه باید به کاربرد هر اتاق هم خوب فکر کنید و ملزومات آن را در نظر بگیرید. دکوراسیون خانه علایق فردی را نشان می دهد و بنابراین باید با دقت انجام شود.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت بازسازی ساختمان را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک شرکت بازسازی در تهران باشید می‌توانید درخواست بازسازی ساختمان ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

 

  1. نشیمن

اتاق های نشیمن محل تجمع اعضای خانواده، دوستان، بازی و سرگرمی و گفتگو هستند که در خانه های امروزی معمولا بزرگترین بخش خانه را به آن اختصاص داده و گاها با آشپزخانه و پذیرایی هم یکی هستند.

ابتدا باید برای نشیمن محل گفتگو و نشستن را مشخص کنید. چیدمان و انتخاب لوازم خانه باید با دقت انجام شوند. سپس می توانید درباره جزئیاتی مانند نورپردازی و بعد فرش و آثار هنری و اثاثیه تصمیم بگیرید.

  1. اتاق خواب

شما یک سوم اوقات خود را در اتاق خواب می گذرانید پس باید درباره چیدمان آن دقت کنید. ابتدا تخت و اثاثیه اتاق خواب را انتخاب کنید. سپس می توانید تشک و بالش ها با کیفیت خریداری کنید. انتخاب رنگ ها هم مهم است، چون مثلا رنگ روشن برای آدم های سحرخیز و رنگ تیره برای آدم های شب بیدار مناسب می باشد. نورپردازی هم حال و هوای خانه را مشخص می کند و امکان مطالعه و آماده شدن را فراهم می آورد.

اگر اتاق خوابتان بزرگ نیست می توانید ایده های مخصوص اتاق خواب کوچک را به کار بگیرید. اتاق مهمان هم دکور خاص خود را دارد.

  1. اتاق بچه ها

برای دکور اتاق بچه ها می توانید از طرح های دخترانه و پسرانه استفاده کنید، هرچند که والدین امروزی به سمت طرح های خنثی و جنسیت نزده پیش می روند.

اتاق نوزاد دکور خاص خود را دارد که باید به آن اهمیت داد، مخصوصا اگر بودجه مهم باشد.

  1. سرویس بهداشتی

آیا می خواهید سرویس بهداشتی را به فضایی شیک تبدیل کنید؟ پس باید فضایی آرام پدید آورده و در انتخاب کابینت، سرامیک، سینک، آینه، نورپردازی و لوازم دفت کنید. در سرویس بهداشتی کوچک هدف بزرگتر نشان دادن فضاست.

اگر سرویس بهداشتی به بازسازی گسترده نیاز دارد می توانید آن را به یک متخصص بسپارید. انتخاب رنگ و سینک هم در دکوراسیون فضا مهم است.

 

  1. آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه هزینه بر است، پس باید احتیاط کنید. اگر قصد شما بازسازی کامل نیست، می توانید تغییرات دیگری انجام دهید، مثل نظافت کامل، تغییر رنگ، افزودن نورپردازی، تعویض دستگیره ها، افزودن اثاثیه و تعویض سینک و شیرآلات.

انتخاب های کوچک هم در ظاهر پایانی آشپزخانه نقش مهم دارند. البته در رابطه با بازسازی آشپزخانه باید مراقب باشید چون هزینه بر است.

 

  1. پذیرایی

میز پذیرایی مرکز این فضا بوده و بنابراین انتخاب آن تاثیرگذار است. پس با دقت آن را انتخاب کنید، مخصوصا اگر اتاق پذیرایی تان کوچک است. عناصر دیگری که باید در نظر بگیرید صندلی و لوستر است که سبک فضا را نشان می دهند.

در نهایت به پرده ها و رومیزی هم توجه کنید.

 

  1. ورودی

ورودی می تواند مقدمه دکوراسیون اصلی باشد اما می توانید طراحی آن را به سمتی ببرید که کارایی هم داشته باشد. کفپوش، کمدها و چراغ ها در طراحی نهایی اهمیت دارند.

 

  1. اتاق کار

در صورتی که کارتان را به خانه می آورید به فضای کار نیاز دارید. اتاق کار برای رسیدگی به کارهای خانگی هم استفاده می شود. دکوراسیون این فضا به بودجه تان بستگی دارد.