به مرور زمان که زندگی ها پرمشغله تر و پر استرس تر شده،  استفاده از محصولات شیمیایی که نوید می دهند کار تمیزکاری آسان می شود، راحت است. تمیزکننده حمامتان تمام شده؟ کاری ندارد، دفعه بعدی که به قصد خرید بیرون رفتید،یکی از آن بطری های رنگارنگ زیبا را خریداری کنید تا سریعا از شر میکروب ها خلاص شوید. اما تا به حال فکر کرده اید چه چیزی درون این بطری ها وجود دارد؟

چه فردی باشید که خودتان خانه تان را به صورت روزانه تمیز می کنید، و چه شغلتان این کار باشد، در هر صورت باید همه چیز را در نظر بگیرید. بسیاری از محصولات تمیز کننده خانگی اوی مواد شیمیایی خاصی هستند که برای شما و خانواده و کودکانتان مضر می باشند. وقتی به محصولات شوینده و مواد درون آنها فکر کنید، به ضرر آنها پی برده و از محصولات سبز استفاده خواهید کرد.

برای اینکه از خدمات یک شرکت خدمات نظافت منزل در تهران بهره‌مند شوید می‌توانید از بازار خدمات سنجاق کمک بگیرید. برای این کار می توانید درخواست قیمت نظافت منزل خود را در وب سایت یا اپلیکیشن سنجاق ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست متخصصین شهر شما به شما پیشنهاد می‌دهند تا برای انجام کار خانه شما انتخاب شوند. شما می‌توانید با در نظر گرفتن امتیاز و سابقه و نظرات مشتریان قبلی هر کسب و کار انتخاب آگاهانه تری را تجربه کنید.

در این مطلب دو تن از متخصصان ما برای شما شرح می دهند که چرا باید به جای محصولات شیمیایی، از محصولات سبز استفاده کرد.

خانه ای سالم تر

اگر از محصولات سبز استفاده کنید، دیگر هیچ ماده شیمیایی خاصی روی پوست تان قرار نگرفته و از طریق بینی تان جذب نخواهد شد. برای افراد خانواده که روی این سطوح قرار می گیرند و راه می روند نیز  هیچ خطری وجود ندارد.

تحقیقات نشان داده استفاده از اسپری پاک کننده، به صورت یک بار در هفته خطر ابتلا به آسم را افزایش می دهد. استفاده از محصولات سبز باعث می شود خطر ابتلا به آسم و بیماری های ریوی که امروز دلیل غیبت بسیاری از افراد از مدرسه می شود، را کاهش می دهد.

محصولات ایمن تر

محصولات تمیز کننده متعارف، خطراتی مانند سوختگی های شیمیایی برای پوست و چشم ها ایجاد می کنند. تمیزکننده های سبز خورنده نبوده و با برای استنشاق سم، جذب شدن توسط پوست و قابلیت احتراق، معیارهای سفت و سختی دارند.

محیط زیستی خالص تر

وقتی از مواد شیمیایی زیادی استفاده می کنید، مواد شیمیایی مضر در محیط زیست پراکنده می شوند که قطعا این موضوع برای شما و اطرافیانتان مناسب نیست.

استفاده از روش های سبز میزان آلودگی در آب و آب را کاهش می دهد و تاثیر تخلیه اوزون را به حداقل رسانده و تغییرات آب و هوا را نیز بهبود می بخشد. بسیاری از محصولات سبز از بسته بندی های قابل بازیافت استفاده می کنند که این کار به کاهش پسماند کمک می کند.

کیفیت بهتر هوا

رایحه تند محصولات شیمیایی برای هیچ کسی خوشایند نیست. بسیاری از محلول های شوینده سبز، چه آنهایی که یه صورت خانگی تهیه می شوند و چه محصولاتی که از فروشگاه خریداری می شوند، معمولا رایحه طبیعی دارند.

قیمت کمتر

برای تمیزکاری خانگی می توانید از سرکه، روغن زیتون، آبلیمو و … استفاده کنید و برای خرید مواد شوینده هزینه نکنید. وقتی می توانید بهترین نوع شوینده را در خانه تهیه کنید، چرا میخواهید محصولی جدید خریداری کنید؟

سرمای ‌گذاری بر روی محصولات سبز نیز برای شرکت ها منطقی است. هزینه محصولات تمیز کننده سازگار با محیط ‌زیست بسیار رقابتی تر شده در حالی که انجام تمیز کاری به شیوه سازگار با طبیعت خطر ابتلا به بیماری و آتش سوزی و نشت مواد شیمیایی را کاهش می دهد.

استفاده کمتر از آنتی باکتریال ها

آیا واقعا به محصولاتی که آنتی باکتریال هستند نیاز دارید؟ اکنون از جانب اداره غذا و داروی آمریکا گفته شده که شستشو با صابون های آنتی باکتریال با شستشوی با صابون معمولی فرقی ندارد و انجمن پزشکی آمریکا نیز گفته استفاده زیاد از مواد آنتی باکتریال می تواند میزان مقاومت باکتری ها را افزایش دهد. “تریکلوسان” یک ماده شیمیایی رایج است که در بسیاری از صابون ها یافت می شود و می تواند سیستم هورمونی و تیروئیدتان را با اختلال مواجه کند.بسیاری از محصولات سبز یا سازگار با محیط زیست این ماده آنتی باکتریال را ندارند.

اطلاعات بیشتر درباره مواد موجود

طبق مقررات دولتی نیازی نیست تمام مواد اولیه روی محصول لیست شوند. به همین دلیل است که متخصصان ما طرفدار سرسخت محصولات خانگی می باشند، چرا که دقیقا می دانید از چه موادی استفاده می کنید.

همانطور که نگرانی های مردم برای سلامتی افزایش یافته و از اثرات ناگوار مواد شیمیایی تمیز کننده باخبر شده اند به شوینده های سبز روی آورده اند. با شنیدن حرف های متخصصان، حالا می دانیم که مزایای این مواد چقدر زیاد هستند.